fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Pekao zainteresowany zakupem Banku Millennium

Fotorzepa, pn Piotr Nowak
Bank Pekao SA przeanalizuje możliwość zakupu Banku Millennium, jeśli okaże się, że jest on wystawiony na sprzedaż i gdy będzie znane, jaka struktura transakcji będzie preferowana na rynku polskim - poinformowała Alicja Kornasiewicz, prezes Pekao
- Rozpoczniemy analizy, jeśli będzie case na sprzedaż, bo z informacji, które mamy wynika, że ta transakcja ma być również powiązana z dokapitalizowaniem transakcji portugalskiej. W związku tym przystąpimy do analizy, kiedy będziemy mieli pełny obraz, czego oczekują Portugalczycy, czego oczekuje regulator portugalski i jaka struktura transakcji będzie preferowana na rynku polskim - powiedziała Kornasiewicz w wywiadzie dla radia PIN.
Zaznaczyła, że Bank Pekao SA jest w komfortowej sytuacji ze względu na bardzo wysokie kapitały własne, bardzo dużą płynność. W jej ocenie, polski rynek sprzyja rozwojowi biznesu i modelu bankowego Pekao SA.
W ocenie Kornasiewicz, obecnie rynek jest świadkiem "drugiej rundy zmian właścicielskich, wynikających ze zmian zachodzących w Europie i będącej pochodną kryzysów, które ujawniły, że niektóre banki w starej Europie nie są tak mocne jak się wydawało i będą potrzebowały dużej restrukturyzacji. Ten proces się rozpoczyna"
W poniedziałek agencja Reuters poinformowała, powołując się na źródła związane z bankiem, że największy notowany portugalski Bank Millennium rozważa możliwość sprzedaży pakietu kontrolnego w polskim Banku Millennium, aby zwiększyć kapitalizację. Z kolei z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że portugalski właściciel Banku Millennium preferuje nabywcę z Włoch lub Francji.
Źródło: ISB
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA