fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Krzysztof Feusette poleca

[srodtytul]sobota
17.00 | dwójka[/srodtytul]
W cyklu „Wieczór ze słuchowiskiem” – spektakl „Złodziej” według prozy Wiesława Myśliwskiego. Ojciec i synowie od dawna już zaczajali się na złodzieja jabłek. Wreszcie udało im się pochwycić w sadzie mężczyznę, który podkradał owoce. Jest brudny, a na sobie ma kilka podartych marynarek. Kiedy pojawia się w ich domu, wraz z nim wkracza inny, tajemniczy świat. Relacje między ojcem i synami nagle się zmieniają. Występują: Teresa Lipowska, Franciszek Pieczka, Adam Ferency, Jarosław Gajewski, Łukasz Lewandowski. Reżyseria Janusz Kukuła.
[srodtytul]niedziela
19.05 | trójka[/srodtytul]
Sztuka „Noc. Słowiańsko-germańska tragifarsa medyczna” Andrzeja Stasiuka, która powstała na zamówienie teatru w Düsseldorfie, w zabawny, ironiczny sposób odnosi się do wzajemnych polsko-niemieckich stereotypów. Podczas napadu polski złodziej ginie od strzału niemieckiego jubilera. Zbieg okoliczności sprawia, że serce zdrowego, młodego mężczyzny zostaje przeznaczone do transplantacji. Otrzymuje je ten właśnie jubiler. Autor dramatu w partiach chóru Kobiet i Mężczyzn oraz Lekarzy kpi z narodowych stereotypów i obśmiewa wzajemne uprzedzenia. Obsada: Chór Kobiet: I – Agnieszka Judycka, II – Monika Pikuła, III – Katarzyna Nowak; Chór Mężczyzn: I – Krzysztof Banaszyk, II – Bartłomiej Topa, III – Jacek Król; Ciało Martwego Złodzieja – Piotr Bajtlik; Dusza Martwego Złodzieja – Julia Kijowska; Lekarze: I – Andrzej Blumenfeld, II – Piotr Kozłowski, III – Janusz Chabior, Stary Jubiler – Adam Ferency. Reżyseria Julia Wernio.
[srodtytul]niedziela
21.05 | jedynka[/srodtytul]
Dana Łukasińska przygotowała dla Teatru Polskiego Radia autorską wersję swojego dramatu. „Bazuka” to sztuka podejmująca kontrowersyjny temat niechcianego macierzyństwa. Młoda kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży. Nie chce tego dziecka. Ciąża, poród, a potem wychowanie dziecka stygmatyzują ją jako Matkę. Ale nie jest to rola, jakiej chce dla siebie Sylwia. Rusza w odrealnioną podróż, w której spotyka inne kobiety. One także nie potrafiły przyjąć roli matki. Obsada: Sylwia – Dorota Landowska, Ludwik/Thierry Bassin – Marcin Przybylski, Irena Imperatrix – Ewa Wiśniewska, Frau Helga – Ewa Dałkowska, Żorżeta – Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Lekarz/Helmut – Adam Ferency, Położna – Joanna Jeżewska, Bazuka – Paweł Ciołkosz, Tiszert – Piotr Bajtlik. Wyreżyserował Waldemar Modestowicz.
[srodtytul]środa
20.09 | jedynka[/srodtytul]
„Niekłamane oblicze Jana Piszczyka” to adaptacja powieści Jerzego Stefana Stawińskiego, której bohaterem jest anty-bohater, strachliwy, niepewny swoich umiejętności i możliwości – Jan Piszczyk. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. Piszczyk nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości, jego działaniami kieruje głównie strach. Powraca Renata, kobieta, która urodziła mu córkę Tereskę, do tej pory wychowywaną bez obecności ojca. Występują: Jan Pęczek, Agnieszka Warchulska, Marta Chodorowska, Zbigniew Suszyński, Grażyna Barszczewska, Zdzisław Wardejn, Hanna Stankówna, Henryk Talar. Reżyseria Jan Warenycia.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA