fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Rewolucyjne propozycje rosyjskiego premiera

Władimir Putin
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Iwona Trusewicz
Rosyjski premier proponuje stworzenie ekonomicznego aliansu od Władywostoku po Lizbonę oraz Wspólnego Systemu Energetycznego w Europie
Rewolucyjne postulaty Władimira Putina znalazły się w artykule dla "Sueddeutsche Zeitung" przygotowanym przed corocznym forum gospodarczym niemieckich top-menadżerów, w którym będzie uczestniczył Putin.
- Kryzys pokazał, że gospodarki tak Rosji jak i Unii mają wady. Rosja zbyt zależy od globalnego rynku surowców - pisze Putin. Unii wytknął „deindustrializację” gospodarki, która prowadzi do utraty pozycji Europy na globalnym rynku, w tym na rynku wysokich technologii. Aby temu zapobiec, trzeba wykorzystać plusy obu gospodarek - unijnej i rosyjskiej. Rosja może dać Europie swoje ogromne surowce, kapitał inwestycyjny i nowe technologie w takich dziedzinach jak energetyka jądrowa czy kosmos.
Dla zwiększenia konkurencyjności całej Europy, Putin proponuje Unii zastanowić się na ujednoliceniem stawek celnych oraz standardów technologicznych. Pierwszym krokiem byłoby stworzenie aliansu, m.on. dla wspólnego zarządzania europejskim przemysłem. Rosyjski premier proponuje też państwom Unii stworzenie wspólnego energetycznego kompleksu w Europie. Początkiem integracji ma być zniesienie wiz dla Rosjan. Wcześniej prezydent Francji mówił tu o perspektywie 10-15 lat.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA