fbTrack

Banki

Chyczewski zmienia stanowisko w Banku Gospodarstwa Krajowego

ROL
Były wiceminister skarbu Michał Chyczewski, który dotąd doradzał zarządowi BGK, zostanie jednym z dyrektorów tej instytucji – dowiedziała się „Rz”.
– Pan Chyczewski jako doradca zajmował się przygotowaniem trzech projektów związanych z rozwojem instrumentów kapitałowych. – potwierdza Piotr Stalęga, rzecznik prasowy Banku Gospodarstwa Krajowego. – Od 16 sierpnia – jako dyrektor – zacznie nadzorować obszar instrumentów inżynierii finansowej.
Jak dowiedziała się „Rz”Chyczewski od dzisiaj zostanie dyrektorem banku odpowiedzialnym za dwa departamenty: programów europejskich oraz instrumentów inżynierii finansowej. Do piątku zarząd BGK miał sześciu doradców, w tym Chyczewskiego. – Od 16 sierpnia będzie tylko dwóch. Dwóch odchodzi, a dwóch zmienia stanowiska – wyjaśnia Piotr Stalęga. Michał Chyczewski w lipcu zeszłego roku zrezygnował z zasiadania w zarządzie Kredobanku, ukraińskiej filii kontrolowanego przez Skarb Państwa PKO BP. Przez cztery miesiące był w tej instytucji wiceprezesem odpowiedzialnym za pion korporacyjny. Wcześniej jako wiceminister skarbu nadzorował największy polski bank. W jego zarządzie zasiadał wówczas Tomasz Mironczuk, obecny prezes BGK.
W kwietniu ubiegłego roku Chyczewski przestał zajmować stanowisko wiceministra skarbu. Pełnił swoją funkcję w MSP od 20 listopada 2007 roku. Odpowiadał za nadzór nad departamentem instytucji finansowych oraz departamentem integracji europejskiej, współpracy z zagranicą i pomocy publicznej. Nadzorował także między innymi narodowe fundusze inwestycyjne, sektor bankowy, instytucje rynku finansowego i kapitałowego, zakłady ubezpieczeń, fundacje, gry losowe i zakłady wzajemne oraz media. Przed przyjściem do resortu skarbu Michał Chyczewski był ekonomistą w Banku BPH. Pracował tam także obecny prezes BGK Tomasz Mironczuk. 2004 r. ukończył studia na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej. Studiował również na Uniwersytecie w Antwerpii. BGK jest bankiem państwowym, w którym zarządy zmieniają się tak jak zmieniają się rządy lub minister finansów, który nadzoruje ten bank. BGK jest wykorzystywane przez resort finansów do nadzorowania rządowych programów.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL