fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Kreatywny portal

materiały prasowe
Portal MegaTotal.pl jest laureatem konkursu "Liderzy Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce". Otrzymał nagrodę w kategorii "kultura i sztuka". Dla naszych czytelników mamy 5 płyt wydanych dzięki wsparciu użytkowników portalu
Rok 2009 został ogłoszony Rokiem Kreatywności i Innowacji przez Komisję Europejską. Chodziło m.in. o zwiększenie świadomości, jak ważna jest kreatywność i przedsiębiorczość dla rozwoju osobistego, społecznego i gospodarczego oraz pobudzanie kreatywnego myślenia i intuicji u najmłodszych. Polskim ambasadorem Roku był Lech Wałęsa.
W Polsce patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji uzyskało 261 projektów, spośród nich 103 ubiegały się o tytuł "Lidera Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce". Otrzymało go 10 laureatów, po dwóch w każdej z pięciu kategorii: edukacja, kultura i sztuka, nauka i technika, gospodarka i biznes oraz inicjatywy społeczne.
MegaTotal.pl to internetowa platforma służąca do dystrybucji i promocji muzyki młodych zespołów. - Każdy logujący się na platformę, otrzymuje określoną sumę, za pomocą której może za symboliczne grosze kupić i ściągnąć legalnie mp3 z utworem, który mu się podoba. Część środków z tej opłaty przekazywana jest na konto zespołu, który w ten sposób zbiera środki na wydanie swojej pierwszej płyty - tłumaczył zasady działania portalu Jacek Łukasiewicz z MegaTotal.pl. - Rodzi się w ten sposób specjalna więź między słuchaczem a zespołem - dodał. W ten sposób, w ciągu dwóch lat działania portalu, środki na wydanie płyty zebrało 46 zespołów, a ponad 20 już je wydało.
[link=http://www.megatotal.pl/]MegaTotal.pl[/link]
[ramka]KONKURS
Dla naszych czytelników mamy 5 płyt wydanych dzięki wsparciu użytkowników portalu.
Wygra 5 pierwszych zgłoszeń na adres [mail=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/mail].
Start konkursu: piątek, 26 lutego, godz. 18.00.
[b]Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b]
[link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741]Zostań fenem serwisu na Facebooku.[/link][/ramka]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA