fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koszt transportu z Niemiec pokryty przez dostawcę

www.sxc.hu
[b]Kupujemy towary handlowe od kontrahenta niemieckiego, który zarejestrowany jest jako podatnik VAT UE w Niemczech. Transportem zajmuje się wynajęta przez nas spółka przewozowa zarejestrowana jako podatnik VAT UE w Polsce.Firma ta obciąża nas, wystawiając fakturę VAT ze stawką 22 proc., za całość transportu od miejsca załadunku w Niemczech do naszego magazynu w Polsce. Zgodnie z umową niemiecki dostawca towarów pokrywa część kosztów transportu, za odcinek niemiecki.Do tej pory wystawialiśmy fakturę za część kosztów transportu bez podatku należnego z adnotacją, że zobowiązany do jego naliczenia jest kontrahent niemiecki. Czy w świetle zmian w [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=172827 ]ustawie VAT[/link] od 1 stycznia 2010 r. takie postępowanie będzie nadal prawidłowe?[/b]Dotychczas refakturując część usługi wewnątrzwspólnotowego transportu towarów wykorzystywano art. 28 ust. 3 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA