fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Lupa rezygnuje ze Szczepkowskiej

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Po środowym spektaklu „Persona. Ciało Simone” doszło do zebrania zespołu Teatru Dramatycznego, w wyniku którego Joanna Szczepkowska nie będzie grać w tej najnowszej premierze.
Krystian Lupa powiedział „Rz”, że rozziewu między aktorami nie można było usunąć. Nie było też szansy, by Szczepkowska zagrała finałową scenę tak jak na próbach, kiedy osiągała niesamowity efekt. A jest to sekwencja kluczowa. W marcu Szczepkowską ma zastąpić Maja Ostaszewska. — Wtedy dojdzie do właściwej premiery — powiedział reżyser.
Na forum zatytułowanym „Koniec pieśni czyli jasnowidzenie" zamieszczonym w portalu e-teatr.net, Joanna Szczepkowska napisała: „Miałam takie maleńkie olśnienie: zobaczyłam go (Krystiana Lupę) jak po kolejnym przedstawieniu wchodzi do mnie do garderoby i mówi, że ja tak strasznie źle to gram, ze jednak chyba musi ze mnie zrezygnować.
Przeliczyłam się o tyle, że zrobił inaczej. Wyjechał do Madrytu, a mnie zostawił list, w którym z żalem powiadamia o decyzji usunięcia ze spektaklu ze względu na brak miłości i brak relacji z partnerem''.
Konflikt rozpoczął się w czasie prób. Aktorka narzekała, że przeciągają się. Podczas premiery pokazała reżyserowi „cztery litery”. Krystian Lupa powiedział, że po sobotnim spektaklu aktorzy domagali się od niego konkretnej decyzji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA