fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Police i Puławy zawarły porozumienie o współpracy

Fotorzepa, Dziennik Wschodni DzW Dziennik Wschodni
Zakłady Chemiczne Police i Zakłady Azotowe Puławy podpisały właśnieporozumienie o współpracy biznesowej
Nowe porozumienie Polic i Puław nawiązuje do planów z 2008 r. kiedy po raz pierwszy zarządy obu firm podpisały umowę o partnerstwie strategicznym. Faktycznej współpracy jednak nie nawiązano. Po roku umowa wygasła a partnerstwo przerwane zostało na skutek nadejścia światowego kryzysu gospodarczego.
Obecna umowa dotyczy przede wszystkim partnerskich działań w obszarze logistyki i projektów rozwojowych. Wśród wspólnych inicjatyw znajdują się także: optymalizacja procesów produkcyjnych, inwestycyjnych i remontowych instalacji nawozowych oraz amoniaku, jak również wspólne działania wspierające w zakresie ochrony środowiska i energetyki. Spółki zobowiązały się w ciągu miesiąca przygotować program działań operacyjnych obejmujących wspólne inicjatywy.
Zdaniem Pawła Jarczewskiego, prezesa Puław głównym celem współpracy ma być podniesienie efektywności i skuteczności działania obu firm. Z kolei Zbigniew Miklewicz, prezes Polic liczy na efekty optymalizacji w biznesie i wspólne projekty rozwojowe.
Następnym etapem współpracy mogą być inicjatywy dotyczące handlu, w tym zakupów surowców, sprzedaży i logistyki, a także rozwoju i produkcji. Porozumienie ma obowiązywać do 31 stycznia 2011 r. z możliwością przedłużenia.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA