fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

RMF pozywa Radio Zet

Fotorzepa, Bartosz Siedlik
Magdalena Lemańska
RMF chce, żeby jego największa konkurencja przestała nadawać konkurs dla słuchaczy Wielka Kumulacja. Według rozgłośni to kopia jej pomysłu
Krakowska rozgłośnia złożyła dziś w Sądzie Okręgowym w Krakowie pozew, w którym wnosi o zaprzestanie używania na antenie stacji Radio ZET i w akcji promocyjnej określania prowadzonego przez nią konkursu jako Wielka Kumulacja. Chce też, by sąd nakazał Radiu ZET „zaniechania wszelkich działań polegających na kopiowaniu działań i pomysłów RMF z zakresu koncepcji programowej i promocyjnej na antenie oraz w akcjach promocyjnych tego radia".
RMF chce, by w ramach zadośćuczynienia Radio Zet wyemitowało na swojej antenie i na antenie RMF FM specjalne wyjaśnienie oraz zapłaciło 0,5 mln zł na rzecz Fundacji Kultury. Obie stacje są największymi komercyjnymi rozgłośniami ogólnopolskimi.
Po nagłośnieniu pozwu przez RMF FM Radio Zet wydało oświadczenie, w którym napisało, że zarzuty RMF FM uważa za "bezzasadne, a wręcz absurdalne" i że "dalsze kroki na rzecz ochrony swych praw" będzie podejmować na drodze sądowej.
Zetka tłumaczy, że to ona jest prekursorem w dziedzinie esemesowych loterii na ogólnopolskim rynku radiowym i że od co najmniej 2005 roku używa określenia Wielka Kumulacja, jako określenia skumulowanych wygranych w loteriach, bez względu na nazwę prowadzonego konkursu.
Według ostatniej fali badań słuchalności Radio Track za okres czerwiec – sierpień słuchalność RMF FM wynosiła 24,5 proc. (rok wcześniej było to 23,4 proc.),a Radia Zet - 16,7 proc. (rok wcześniej 17,7 proc.).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA