fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Bogdanka: Redukcja sięgnęła 88,2 proc.

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
Sprawdziły się prognozy „Rz”. Wstępnie, redukcja zapisów na akcje Bogdanki w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 88,2 proc.
[link=http://http://www.rp.pl/artykul/318889.html" target="_blank]W piątek pisaliśmy[/link], że przekroczy 80 proc.
W transzy tej do objęcia jest 1,67 mln akcji z 11 mln akcji lubelskiej kopalni (9 mln trafi do inwestorów instytucjonalnych – głównie OFE i TFI, w tym pięciu funduszy zagranicznych).
Potwierdziły się także inne informacje „Rz” – nie ma dodatkowych zapisów na akcje Bogdanki (prospekt przewidywał taką ewentualność).
– Bardzo cieszymy się, że zarówno inwestorzy instytucjonalni, jak i indywidualni docenili unikalność, dotychczasowe osiągnięcia oraz potencjał rozwoju Bogdanki, co znalazło swój wyraz we wstępnych wynikach subskrypcji na akcje naszej Spółki. Jestem przekonany, że będziemy nadal dynamicznie się rozwijać, a nasi nowi akcjonariusze staną się beneficjentami tego wzrostu - powiedział Mirosław Taras, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka.
W najbliższy piątek przewidziano ostateczny przydział akcji. Debiut Bogdanki na GPW zaplanowano na 25 czerwca.
Będzie to pierwsza polska kopalnia węgla kamiennego, która zadebiutuje na parkiecie. Jedyną jak dotąd spółką węglową na GPW był holenderski koncern New World Resources, który debiutował z powodzeniem na GPW w maju 2008 r.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA