fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rodzina

Czy darowizna wejdzie do majątku wspólnego małżonków?

[b]Jestem w trakcie rozwodu z żoną. W czasie rozwodu moi rodzice darowali mi 3 ha ziemi wraz z domem przyjmując je jako majątek osobisty. Czy żona ma jakiekolwiek prawa do tego majątku?[/b]
W Pana sytuacji istotne znaczenie będzie miał art. 33 ust. 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=F1BCD563E69184761DEF31F9A05C041B?id=71706]kodeksu rodzinnego i opiekuńczego[/link]. Zgodnie z nim do majątku osobistego każdego z małżonków należą przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Jeżeli więc rodzice darowali jedynie Panu ten majątek, jest on jedynie Pana własnością i żona nie będzie miała do niego żadnego prawa.
Więcej informacji na ten temat w artykule "[link=http://www.rp.pl/artykul/56729,199898_Po_rozstaniu_mieszkanie_do_podzialu__.html]Po rozstaniu mieszkanie do podziału[/link]".
Prosimy również o zapoznanie się z serwisem [link=http://www.rp.pl/temat/56729.html]rp.pl » Prawo » Prawo Kowalskiego » Małżonkowie » Majątek małżonków » Majątek osobisty małżonków[/link].
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA