fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Duże lokale

Do wzięcia od ręki w agencjach nieruchomości
Rzeczpospolita
Bardzo duże mieszkania, o metrażach godnych domu, czyli 100 – 200 mkw., już dawno przestały być rzadkością na naszym rynku. Mają swoich amatorów, choć nielicznych. Powodem jest cena. Nawet jeśli mkw. nie kosztuje bardzo dużo, to po pomnożeniu przez liczbę metrów cena robi się naprawdę okazała.
Nawet jeśli mkw. nie kosztuje bardzo dużo, to po pomnożeniu przez liczbę metrów cena robi się naprawdę okazała.
W tabeli „Do wzięcia od ręki w agencjach nieruchomości” znajdziemy np. czteropokojowe mieszkanie przy ul. Sarmackiej w Wilanowie. Cena za mkw. wynosi 6,1 tys. zł, co po pomnożeniu przez 156 mkw., bo taka jest powierzchnia, daje 960 tys. zł.
Na Ursynowie przy ul. Makolągwy także czteropokojowe mieszkanie, ale o powierzchni 105 mkw., a więc o 50 mkw. mniejsze, zostało wystawione na sprzedaż za 787 tys. zł, czyli 7,4 tys. zł za mkw.
Takie wielkopowierzchniowe lokale znajdziemy zazwyczaj w nowych inwestycjach, wzniesionych po 2000 r. Nie buduje się ich zbyt wiele, a więc niewiele trafia też na rynek wtórny (w tabeli są dwie takie oferty). Przykład mieszkania z ul. Akermańskiej pokazuje, że pod koniec lat 70. czteropokojowe mieszkania projektowano w metrażach o ponad połowę mniejszych, np. 64 mkw.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA