fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Krwawe bitwy z policją z okazji Święta Pracy

AFP
Tegoroczne święto 1 Maja obchodzono w Europie pod znakiem kryzysu gospodarczego. W wielu miastach wybuchły z tej okazji gwałtowne zamieszki.
Co najmniej 48 policjantów zostało rannych w starciach z agresywną młodzieżą, do których doszło w nocy z czwartku na piątek w Berlinie i Hamburgu. Demonstranci obrzucili funkcjonariuszy butelkami i kamieniami. Spłonęły dziesiątki samochodów i śmietników. Zatrzymano 49 osób. Również podczas piątkowych uroczystości, w których uczestniczyło ponad milion osób, doszło do gwałtownych rozruchów. W bawarskim Ulm pobili się zwolennicy skrajnej lewicy i prawicy. Poleciały kamienie i butelki. Policja użyła armatek wodnych oraz gazu łzawiącego.
Przemocą zakończyły się też pierwszomajowe obchody w tureckim Stambule. Policjanci użyli armatek wodnych przeciwko grupom agresywnych manifestantów, którzy obrzucali ich kamieniami i skandowali: „Represje nas nie powstrzymają!”, „Niech żyje 1 Maja!” i „Niech żyje rewolucja i socjalizm!”. W Petersburgu policja zatrzymała ponad 200 osób, w tym członków opozycyjnej partii Jabłoko, którzy skandowali antyrządowe hasła. W Atenach policja użyła gazu łzawiącego, by rozproszyć awanturników pod politechniką.
Spokojnie przebiegły za to uroczystości pierwszomajowe we Włoszech, Francji, Austrii i Hiszpanii.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA