fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Jaskiniowcy w tarapatach

PAT
Żyją w epoce kamienia łupanego, ale zachowują się jak przedstawiciele amerykańskiej klasy średniej. Mają samochody, pracują w korporacji, chętnie ulegają pokusom konsumpcjonizmu
Serial animowany „Flinstonowie”, wymyślony przez słynny duet – Josepha Barbera i Williama Hannę, zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w 1960 roku. Jego twórcy inspirowali się popularnymi sitcomami, dostarczając rozrywki nie tylko dzieciom, ale całym rodzinom. Dlatego przez sześć lat telewizja ABC emitowała kolejne odcinki w porze największej oglądalności, przyciągając przed telewizory tłumy miłośników jaskiniowców.
W 1994 roku powstał pierwszy film fabularny „Flinstonowie”. Animowane postaci zastąpiły gwiazdy Hollywood: John Goodman, Elizabeth Perkins, Rick Moranis oraz Rosie O’Donnell. Podobnie jak w wersji rysunkowej, bohaterami są dwie zaprzyjaźnione rodziny mieszkające w uroczej miejscowości Bedrock: Fred i Wilma Flinstonowie oraz Barney i Betty Rubble’owie. Żony dbają o dom, plotkują, szykują obiadki. Panowie codziennie wsiadają do swoich samochodów z nożnym napędem i pędzą do pracy w kamieniołomie. Poza tym uwielbiają nowinki techniczne, tyle tylko, że z braku prądu ich siłę napędową stanowią zwierzęta.
Spokojna, uporządkowana egzystencja mieszkańców Bedrock zostaje zakłócona wraz z pojawieniem się zachłannego i nieuczciwego Cliffa Vandercave’a (Kyle MacLachlan). Mężczyzna z pomocą panny Stone (Halle Berry) postanawia okraść firmę Slate & Co. Nieświadom niczego Fred zostanie awansowany na wiceprezesa. Nowa funkcja przewróci mu w głowie. Zacznie szastać pieniędzmi, kupować drogie, niepotrzebne przedmioty. Wyrzuci Barney’a z pracy, a potem przez nieuwagę podpisze masowe zwolnienia robotników. Przyjaciołom uda się wydostać z opresji tylko dzięki zapobiegliwym i przedsiębiorczym żonom. I Fred znów będzie mógł radośnie zawołać „Yabba-Dabba-Doo!”.
[i]Flinstonowie 12.20 | TVP 2 | piątek[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA