fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Po godzinach w środę

PAP
Wieczór łkającego światła
Dziś w Teatrze Narodowym wystąpią Antony And The Johnsons – autorzy jednej z najbardziej błyskotliwych karier na alternatywnym rynku muzycznym ostatnich lat.
Grupa Antony’ego Hegarty’ego ma na koncie zaledwie trzy płyty. Dla fanów każda z nich z miejsca stawała się jednak albumem kultowym. I nic dziwnego. Obdarzony niezwykłym, histerycznym głosem wokalista tworzy muzykę, w której bez większych problemów mieszczą się elementy awangardowego minimalizmu, głębokiego soulu, ale też barowo-kabaretowych songów. Ich dziwaczny klimat dodatkowo podkręcają teksty, w których zadeklarowany transseksualizm Hegarty’ego walczy o lepsze z jego mistycyzującym wizjonerstwem.
Antony And The Johnsons wystąpili w Polsce już dwukrotnie, w Warszawie zobaczymy ich po raz pierwszy. Zespół promować będzie swój ostatni materiał „The Crying Light” – nieco przystępniejszy i lżejszy, ale też odważniej plądrujący dorobek tak słynnych minimalistów jak La Monte Young czy Steve Reich. Ktoś porównał siłę osobowości Antony’ego z Tomem Waitsem i Leonardem Cohenem. Sporo w tym prawdy.
—Wojciech Lada
[i]Pl. Teatralny 1, godz. 20, bilety 160 – 450 zł.[/i]
[srodtytul]taniec[/srodtytul]
[b]Święto Tańca
CENTRALNY BASEN ARTYSTYCZNY[/b]
Z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Tańca w Centralnym Basenie Artystycznym będzie można zobaczyć premierę Edyty Kozak „Dancing For You Longer Than One Minute”.
To jedna z najciekawszych choreografii sezonu, zrealizowana z humorem i złośliwością, ale będąca jednocześnie przejmującym wyznaniem. Kozak pokazując, jak sztuczne jest okazywanie emocji w balecie, analizuje tym samym własną karierę (zrezygnowała z występów w Teatrze Wielkim na rzecz indywidualnych spektakli tańca współczesnego). Podczas wieczoru widzowie zobaczą też film dokumentalny o kulisach organizacji ubiegłorocznego festiwalu ciało_umysł.
[i]Ul. Konopnickiej 6, tel. 022 339 07 60, godz. 19.30 (film), godz. 21 (spektakl), bilety 20 i 25 zł. [/i]
sw
[srodtytul]teatr[/srodtytul]
[b]PANTALEON I WIZYTANTKI
TEATR STUDIO[/b]
Sceniczna wizja powieści Mario Vargasa Llosy przynosi znakomitą podwójną rolę Marii Maj, jako pobożnej matki głównego bohatera i burdelmamy, która pomaga mu rozkręcić najlepiej działającą instytucję wojskową – służbę wizytantek.
[i]Pl. Defilad 1, tel. 022 656 69 41, godz. 19. [/i]
[b]PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO
COLLEGIUM NOBILIUM[/b]
To, co najlepsze w historii polskiego kabaretu, czyli piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w przedstawieniu studentów IV roku Akademii Teatralnej. Swoim dyplomem przygotowanym pod kierunkiem Waldemara Śmigasiewicza studenci uczcili 50. rocznicę pojawienia się Kabaretu Starszych Panów w polskiej telewizji.
[i]Ul. Miodowa 22/24, tel. 022 635 99 39, godz. 19. [/i]
—ar
[srodtytul]sztuka[/srodtytul]
[b]Plany na przyszłość
Biblioteka UW[/b]
W BUW-ie rozpocznie się dziś 14. edycja wystawy, na której można zobaczyć rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji. Na ekspozycji znajdzie się ponad 100 projektów, w tym przykłady rewitalizacji starych budynków oraz projekty nagrodzone na konkursach.
[i]Ul. Dobra 56/66, tel. 022 552 51 78, wernisaż godz. 12. [/i]
[b]Wszystko jest ciemnością
CSW[/b]
Hubert Czerepok będzie dziś gościem kolejnego spotkania z cyklu „Moja historia sztuki”. Prezentacją swoich najnowszych projektów artysta demaskować będzie nasze uwikłanie w systemy kulturowe, technologiczne i polityczne.
[i]Ul. Jazdów 2, tel. 022 628 12 71, godz. 18. [/i]
—igse
[srodtytul]dla rodziny[/srodtytul]
[b]Bajka o szczęściu
Teatr Baj[/b]
Historia Staruszka i jego przyjaciół – tańczącej Myszki, śpiewającego Kogucika i muzykalnej Świnki – uświadomi młodym widzom, że przyjaźni kupić się nie da. Trzeba na nią zapracować.
[i]Ul. Jagiellońska 28, tel. 022 619 80 77, godz. 10. Od lat 5. [/i]
[b]Wycinanki
Muzeum Etnograficzne[/b]
Spotkanie z cyklu „Popołudnie w muzeum” to okazja dla dzieci do poznawania sztuki ludowej. Uczestnicy zajęć sprawdzą, czy trudno jest przy pomocy nożyczek wyczarować koronkę z kolorowego papieru.
[i]Ul. Kredytowa 1, tel. 022 696 53 80, godz. 16.30. Od lat 4. [/i]
[b]Zabawa słowem
Biblioteka Nr 13[/b]
Ta gra nie potrzebuje ani planszy, ani kostki. Wystarczy trochę uwagi, by zapamiętać ostatnią literę słowa, które wypowiedział poprzedni gracz, i znaleźć rozpoczynający się na nią wyraz. Ul. Staszica 5a, tel. 022 632 27 52, godz. 17. Bez ograniczeń.
—tr
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA