fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Koniec rozmów, złe wyniki

metro Int’l
Rzeczpospolita
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Większe straty i zerwanie rozmów o zmianie właściciela podcięły w Sztokholmie akcje Metro Int’l, wydawcy bezpłatnej prasy na świecie, o 40,52 proc., do 0,91 korony
Spółka podała, że zakończono rozmowy z ewentualnym kupcem, który wstępnie wyraził zainteresowanie. Kandydat nie był w stanie przedstawić całkowicie sfinansowanej oferty i z tego powodu zakończono dyskusje zaczęte 23 lutego – podała firma. Chodziło o fundusz inwestycyjny Investment AB Kinnevik, który zdawkowo potwierdził zerwanie rozmów.
Metro przygotuje więc emisję nowych akcji z prawem poboru, na co ma zgodę WZA. W efekcie kryzysu spadek przychodów z reklam i ogłoszeń powiększył stratę netto spółki w I kw. do 15,3 mln euro z 6,4 mln rok wcześniej. Obroty zmalały o 24 proc., do 55,6 mln po zamknięciu działalności w Hiszpanii. – Perspektywy na rynku reklam są ponure. Trudno określić, gdzie będzie lepiej – przyznał prezes Mikael Jensen. Metro wydaje 58 tytułów w ponad 100 miastach 18 krajów. Przyznaje się do 17,2 mln czytelników dziennie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA