fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tusk oddał Kopacz szefostwo regionu

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Zarząd mazowieckiej PO zebrał się i uchylił decyzję o powołaniu Andrzeja Halickiego na szefa regionu przywracając stanowisko Ewie Kopacz. Halicki cieszył się funkcją tylko kilkadziesiąt godzin.
Całe zamieszanie zaczęło się dwa dni temu, kiedy to zarząd mazowieckiej PO podjął decyzję o powierzeniu kierownictwa regionem posłowi Andrzejowi Halickiemu. - Chodziło o zmniejszenie partyjnych obowiązków minister zdrowia. Ewa Kopacz sama zgłosiła propozycję zamiany na stanowisku jeszcze w marcu. Głosowanie usankcjonowało jedynie stan faktyczny - tłumaczył wówczas Halicki.
Okazuje się jednak, że Kopacz wcale nie była zadowolona z tej "zamiany". Dzisiaj doprowadziła bowiem do ponownego posiedzenia zarządu i uchylenia odwołującej jej decyzji. -Pojawiła się informacja, że powołanie Andrzeja Halickiego wynika tego, że Ewa Kopacz utraciła nasze zaufanie. Chcieliśmy to zdementować i dlatego jednogłośnie uchyliliśmy tę decyzję. Pokazujemy w ten sposób, że pani minister ma nasze pełne wsparcie - tłumaczy wiceszefowa regionu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Anonimowi rozmówcy serwisu twierdzą, że uchylenie decyzji sprzed dwóch dni to efekt interwencji samego Donalda Tuska, którego Kopacz miała poprosić o pomoc.
Źródło: tvp.info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA