fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Internetowe zmagania z ortografią

Profesor Jerzy Bralczyk
Materiały Organizatora
Tysiące internautów przystąpiło o 18.00 do dyktanda ułożonego i czytanego na antenie radia przez prof. Jerzego Bralczyka.
W jednej, tej samej godzinie w całej Polsce tysiące osób zasiadło przed komputerami i wnikliwie wsłuchując się w tekst czytany przez profesora Jerzego Bralczyka za pośrednictwem radia, napisało internetowe dyktando.
- Jeśli tak wielu internautów interesuje się dyktandem, to trzeba to tylko doceniać. Do uczestnictwa w tej akcji skłoniła mnie perspektywa dotarcia do tysięcy osób, które są zainteresowane językiem polskim - mówi prof. Jerzy Bralczyk.
Akcja spotkała się z wyjątkowym zainteresowaniem internautów i mediów. W jedynym polskim dyktandzie internetowym udział mógł wziąć każdy, kto posiada numer Gadu-Gadu (GG) i odpowiednio wcześniej zarejestrował się przez komunikator.
Oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji, uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością sprawnego pisania na klawiaturze. Przyspieszone dyktowanie miało za zadanie ograniczyć korzystanie z elektronicznych słowników i edytorów tekstu.
Wszystkie informacje publikowane są na oficjalnej stronie www.gadu-dyktando.pl
Źródło: Materiały Organizatora
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA