fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Telekomunikacja bez rządowej strategii

Zapowiadana przez Ministerstwo Infrastruktury w styczniu strategia dla rynku telekomunikacyjnego się opóźnia. Operatorom zdaje się na niej nie zależeć
Strategia dla rynku telekomunikacyjnego powinna powstać jeszcze w tym kwartale – mówił podczas styczniowej rozmowy z „Rz” wiceminister Andrzej Panasiuk, odpowiedzialny w Ministerstwie Infrastruktury za rynek telekomunikacyjny. Siedem miesięcy po tej deklaracji dokumentu wciąż nie ma.
– Ministerstwo Infrastruktury zwróciło się do izb branżowych związanych z telekomunikacją o przedstawienie swojej wizji przyszłości rynku w perspektywie kilku lat, ze wskazaniem na potrzebę rozwoju infrastruktury. Mimo że izby branżowe i firmy telekomunikacyjne wielokrotnie zwracały uwagę na konieczność jej stworzenia, to jednak przesłany do ministerstwa materiał nie spełnił oczekiwań – poinformowało „Rz” Ministerstwo Infrastruktury.
39,8 mld zł wart był w ubiegłym roku według firmy doradczej Audytel polski rynek telekomunikacyjny
W lutym resort otrzymał materiały od trzech operatorów (Polskiej Telefonii Cyfrowej, Telekomunikacji Polskiej, P4), a w maju z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. W lipcu w resorcie odbyło się kolejne spotkanie z firmami telekomunikacyjnymi dotyczące rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej przed Euro 2012. W ciągu dwóch, trzech tygodni telekomy miały przedstawić ministerstwu swoje propozycje, ale żaden z nich tego nie uczynił.
Ministerstwo zapewnia, że mimo niskiego zaangażowania operatorów prace nad strategią trwają. Analizy, które mają być jej podstawą, mają napływać do ministerstwa „w drugiej połowie roku”.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA