fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Kim jest sędzia Webb?

Howard Melton Webb
AFP
Howard Melton Webb to angielski sędzia piłkarski prowadzący mecze w Premier League. Jest także sędzią międzynarodowym - posiada licencję FIFA od 2005 roku, a w 2007 roku został nominowany przez UEFA na jednego z dwunastu głównych sędziów podczas ME 2008. Po wczorajszym meczu Polska-Austria przyznano mu ochronę.
W trakcie tegorocznych Mistrzostw Europy pierwszym prowadzonym przez niego meczem było wczorajsze spotkanie Polska-Austria. W 93 minucie Webb podyktował kontrowersyjnego karnego, po którym Ivica Vastić zdobył wyrównującą bramkę dla Austrii. W rezultacie Polacy zremisowali z gospodarzami mistrzostw.
Jak donoszą brytyjskie media, Webb poprosił dziś o ochronę dla siebie oraz swojej rodziny - i ją otrzymał. Prośba sędziego ma związek z pogróżkami, jakie na jego temat umieszczają w Internecie niezadowoleni z wczorajszego wyniku meczu polscy kibice.
Howard Melton Webb z zawodu jest policjantem w stopniu sierżanta w policji hrabstwa South Yorkshire w mieście Sheffield.
Webb sędziował już wcześniej mecz Polaków. Było to podczas Mistrzostw Świata do lat 20 odbywających się w Kanadzie. Graliśmy wówczas z Brazylią. Anglik wyrzucił wtedy z boiska Krzysztofa Króla w 27. minucie meczu. Spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem biało-czerwonych.
Wikipedia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA