fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Piotr Mazurkiewicz w Dialogu

Nowy szef operatora. Zna firmę, bo już wcześniej budowałdla niej infrastrukturę telekomunikacyjną
Piotr Mazurkiewicz został prezesem operatora telekomunikacyjnego należącego do KGHM Polska Miedź, potwierdzając w ten sposób wcześniejsze przewidywania „Rz”.
Na konkurs złożono kilkadziesiąt aplikacji. O tym, że Piotr Mazurkiewicz jest najlepszym kandydatem na szefa Dialogu, komisja konkursowa zdecydowała po niespełna dwóch dniach rozmów z osobami z krótkiej listy.
Piotr Mazurkiewicz związany jest z branżą telekomunikacyjną od początku lat 90.‚ kiedy rozpoczął pracę w Telekomunikacji Polskiej. Trzy lata później założył firmę Hawe‚ która do dziś zajmuje się budowaniem infrastruktury telekomunikacyjnej na zlecenie operatorów. Lata 90. były złotym okresem dla tych firm‚ ponieważ Telekomunikacja Polska intensywnie rozbudowywała swoje zasoby. Hawe budowało również dla Telefonii Dialog‚ m.in. w okresie, gdy prezesem operatora był Jarosław Janiszewski. Do środy był on członkiem rady nadzorczej Hawe, ale w dniu, w którym Piotra Mazurkiewicza wybrano na prezesa Dialogu, przeszedł na stanowisko szefa zarządu spółki.
Piotr Mazurkiewicz deklaruje‚ że z Hawe nic już go nie łączy‚ bo sprzedał wszystkie swoje udziały w firmie. – Zapewniam‚ że nie będę uczestniczył w jakichkolwiek postępowaniach‚ w których mogłaby uczestniczyć spółka Hawe. Jednak odsunięcie jej od możliwości uczestniczenia w przetargach byłoby dyskryminacją firmy i złamaniem rynkowej konkurencji – powiedział „Rz” nowy prezes Dialogu, który zastąpił pełniącego te obowiązki Marcina Olewnika.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA