fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

W Bolzano i Trydencie działają już świąteczne targi

Pixabay
Przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem terrorystycznym w Bolzano i Trydencie na północy Włoch zainaugurowane zostały tradycyjne jarmarki świąteczne. Co roku przyciągają one tysiące turystów z wielu krajów Europy
W Bolzano na centralnym placu w mieście, Piazza Walther, ustawiono dziesiątki udekorowanych straganów ze świątecznymi ozdobami, pamiątkami i lokalną żywnością. Dodatkową atrakcją jest znajdujące się w pobliżu lodowisko.
- Zagwarantujemy maksimum radości i bezpieczeństwa - zapowiedział podczas inauguracji bożonarodzeniowego targu wieczorem burmistrz Renzo Caramaschi. - Nie chcemy opancerzonego miasta, ale stosujemy się do dyrektyw władz w Rzymie - dodał.
Otwarty jest już też świąteczny jarmark w Trydencie, gdzie na dwóch placach stoi 90 budek rzemieślników i producentów żywności. Tam także zastosowano dodatkowe środki antyterrorystyczne. Wokół terenu, odwiedzanego przez tysiące ludzi, ustawione zostały cementowe bariery. Zainstalowano też głośniki w razie potrzeby nadania pilnych komunikatów.
Targi będą otwarte do 6 stycznia.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA