fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Marek Gróbarczyk ministrem gospodarki morskiej i żeglugi w rządzie PiS

Marek Gróbarczyk
Fotorzepa/Dariusz Gorajski
Nowym ministrem gospodarki morskiej i żeglugi został Marek Gróbarczyk

Był już ministrem gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, potem w Kancelarii Prezydenta został ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezpieczeństwa energetycznego. W 2011 roku wszedł w skład komitetu politycznego PiS. Jest posłem do Parlamentu Europejskiego, członkiem Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

Ma 47 lat, pochodzi z Nowego Sącza. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i studiów podyplomowych, ukończył kursy w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Kierował firmą budowlaną, był w zarządzie Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach i w radzie nadzorczej Operatora Logistycznego Paliw Płynnych.

W rządzie Jarosława Kaczyńskiego przygotowywał program budowy falochronu w Świnoujściu, stanowiącego port zewnętrzny do odbioru gazu skroplonego. Zajmował się także programem budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Jest przeciwnikiem szybkiej prywatyzacji majątku państwowego, popierał zablokowanie wetem przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego decyzji o komercjalizacji Polskiej Żeglugi Morskiej. Krytykował stanowisko rządu negocjującego z Komisją Europejską sprawę stoczni w Szczecinie i Gdyni. Opowiada się za rozwojem małych i średnich przedsiębiorstw oraz związanego z tym wsparcia dla parków technologicznych, parków przemysłowych a także lokalnych inkubatorów przedsiębiorczości.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA