fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

"Terroryzm największym zagrożeniem"

Premier Australii Tony Abbott
Bloomberg
Premier Tony Abbott otwierając międzynarodową konferencję Azji i Pacyfikuoraz Australii, mówił o największych zagrożeniach regionu.

W rozpoczętym w czwartek spotkaniu biorą udział przedstawiciele 30 państw, a także firm technologicznych takich jak Facebook, Twitter i Google. Abbott przekonywał, że tylko edukacja młodych ludzi wskazująca, iż kult śmierci zawsze prowadzi donikąd, może powstrzymać rekrutację kolejnych dżihadystów. Ocenia się, że około 100 Australijczyków już dołączyło grup do terrorystycznych na Bliskim Wschodzie, w tym do Państwa Islamskiego (IS).

Kilka dni temu, podczas przemówienia na spotkaniu Grupy Australijskiej - forum krajów, które sprzeciwiają się rozprzestrzenianiu broni chemicznej, szefowa MSZ Australii Julie Bishop stwierdziła, że ekstremiści z IS używają chloru jako gazu bojowego i rekrutują wykwalifikowanych techników w celu stworzenia broni chemicznej.

W marcu Abbott poinformował, że Australia zwiększy swoje dotychczasowe zaangażowanie w misję szkoleniową irackich sił specjalnych. Szkolenia mają na celu poprawienie skuteczności sił irackich w walce z Państwem Islamskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA