fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Schetyna: Polacy muszą poczuć sukces

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Polacy muszą być beneficjentami zmiany, muszą po tych dwudziestu pięciu latach (od czasu upadku PRL - red.) poczuć, że żyje im się lepiej, łatwiej i bogaciej. Że są częścią sukcesu - mówił w rozmowie z Radiem Zet szef MSZ Grzegorz Schetyna.

Schetyna podkreślił, że poza granicami naszego kraju Polska jest "wskazywana jako sukces transformacji od komunizmu do kapitalizmu". Dodał jednak, że jest to za mało, ponieważ skutki sukcesu, o którym mowa, muszą odczuć wszyscy Polacy.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że rządząca krajem PO musi sprawić by młodzi wyborcy "czuli sensowność bycia tutaj (w Polsce - red.). Wśród projektów, które mają doprowadzić do takiego stanu rzeczy Schetyna wymienił kwestię podniesienia kwoty wolnej od podatku, program pracy dla młodych i wsparcie budowy mieszkań na wynajem.

Schetyna był też pytany czy jest możliwe, by PO poprowadził do wyborów parlamentarnych ktoś inny niż Ewa Kopacz (w tym kontekście wiele mówiło się o kandydaturze samego Schetyny). - Platforma jest zorganizowana w sposób jasny i czytelny. Ma przewodniczącą, te obowiązki pełni pani premier Ewa Kopacz. W tym wariancie lidera idziemy do wyborów – uciął temat polityk.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA