fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

SWPS będzie Uniwersytetem

Fotorzepa, Przemek Wierzchowski
Warszawska uczelnia SWPS od 1 czerwca będzie Uniwersytetem. - Kamieniem węgielnym SWPS przy jej tworzeniu było nastawienie na bardzo wysoką jakość dydaktyki i badań naukowych – mówi prof. Andrzej Eliasz, Rektor uczelni.

SWPS posiadając 6 uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora w 5 dyscyplinach (psychologii, kulturoznawstwie, socjologii, prawie i literaturoznawstwie) uzyskało możliwość zmiany nazwy na uniwersytet przymiotnikowy określający profil uczelni. Oficjalna nazwa uczelni brzmi SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, w skrócie Uniwersytet SWPS.

– Nasz sukces jest godny najwyższego uznania i chylę czoła przed wszystkimi, którzy się do tego przyczynili. Jestem przekonany, że nowa nazwa uczelni wzmocni uzasadnioną dumę z pracy i studiów w Uniwersytecie SWPS – mówi prof. Andrzej Eliasz, Rektor.

Dydaktycy z Uniwersytetu SWPS nie tylko dzielą się ze studentami najnowszą wiedzą, ale i odkrywają ją wspólnie ze studentami. Wyniki prowadzonych przez nich badań znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego. Naukowcy uczelni odpowiadają na rzeczywiste potrzeby człowieka. Neurokognitywiści wspierają rozwój mózgu, językoznawcy tłumaczą język urzędniczy, wrocławscy badacze angażują się w walkę z otyłością, psychologowie biznesu odkrywają mroczną stronę pieniądza, a psychologowie społeczni eliminują dyskryminację w szkołach.

–  Ogromnym wsparciem jest dostrzeganie tych najlepszych, zaangażowanych studentów, którzy mogą, dzięki stypendiom naukowym, twórczym czy sportowym, stale się rozwijać. Tutaj wystarczy świeża głowa, pomysły i zaangażowanie – podkreśla Małgorzata Osowiecka, laureatka Studenckiego Nobla 2014, uczestniczka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich, wykładowca na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA