fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Bez kamery nad miśkami

Fotorzepa/J. Ostałowski
Warszawskie zoo chciałoby, aby wybieg z niedźwiedziami został objęty miejskim monitoringiem, ale urzędnicy mówią: nie.

Taki apel dyrekcji stołecznego ogrodu zoologicznego pojawił się po niedzielnym incydencie, kiedy to dwóch mężczyzn wtargnęło na teren wybiegu z niedźwiedziami.

Jest on położony jest w al. Solidarności, kilkadziesiąt metrów od samego zoo. Kilka razy dziennie przychodzą tam pracownicy, a na noc zwierzęta wracają do ogrodu.

Jednak w niedzielne przedpołudnie dwaj mężczyźni wtargnęli na teren zajmowany przez niedźwiedzie. Wówczas pracowników tam nie było.

Pojawienie ludzi rozjuszyło zwierzęta. Jedna z niedźwiedzic raniła łapą intruza. Na szczęście udało mu się uwolnić i opuścić teren wybiegu.

Przechodnie widząc mężczyznę u miśków powiadomili straż miejską, ale kiedy ta przyjechała na miejsce na wybiegu już nikogo nie było.

Strażnicy próbowali odnaleźć mężczyzn idąc po śladach krwi, ale trop się urwał. Policja ma dopiero przesłuchać pracowników zoo w sprawie incydentu.

Same niedźwiedzie nie ucierpiały po wizycie nieproszonych gości. - Są spokojne. Nie zaobserwowaliśmy, żeby coś się zmieniło w ich zachowaniu – mówią pracownicy stołecznego zoo.

Chcieliby oni, aby teren wybiegu był objęty miejskim monitoringiem, wówczas służby szybko mogłyby podjąć interwencję podczas podobnych incydentów.

A te się zdarzają. Osiem lat temu na teren wybiegu wszedł młody mężczyzna, który po zatrzymaniu twierdził, że regularnie wchodził na wybieg i karmił niedźwiedzie miętusami. Trafił na policję, która postawiła mu zarzuty naruszenia miru domowego.

Mimo próśb ogrodu zoologicznego miasto nie rozszerzy monitoringu na teren wybiegu. Dlaczego? – Możemy pomyśleć o innych sposobach zabezpieczeń. Ale miśki są dobrze chronione, a noce spędzają w swoich boksach na terenie zoo – mówi Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA