fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Błaszczak: Komorowski wypowiada wojnę

Jerzy Dudek
Fotorzepa
- (Bronisław Komorowski) Mówił, że przegrał bitwę, ale będzie walczył. Wypowiada wojnę, czyli nie akceptuje wyników wyborów - przekonywał na antenie TVP Info Mariusz Błaszczak.

Szef klubu PiS odniósł się do słów prezydenta wypowiedzianych po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Komorowski mówił wtedy, że "Idą następne bitwy, idą następne wyzwania. Musimy być do nich gotowi. Z nami pójdzie to pospolite ruszenie polskiej demokracji, polskiej wiary w to, że szliśmy, idziemy i iść będziemy dalej, drogą mądrej polskiej wolności. Nie takie próby już przeżyliśmy, nie takie bitwy już stoczyliśmy. Ale dzisiaj to rzeczywiście wielka, trudna próba dla nas wszystkich. Od nas zależy, czy tę porażkę przekujemy w zwycięstwo".

- To bardzo charakterystyczne. (Komorowski) Pogratulował, co prawda prezydentowi Andrzejowi Dudzie, ale zaraz rozpoczęła się retoryka wojenna – zauważył Błaszczak.

Szef klubu PiS wyraził jednocześnie przekonanie, że z walki, o której mówił prezydent, to PiS wyjdzie zwycięsko, przejmując władzę po jesiennych wyborach parlamentarnych. - Ale jeszcze przed wyborami parlamentarnymi oczekuję tego, że koalicja poprze projekt ustawy prezydenta Dudy podwyższającej kwotę wolną od podatku z 3 do 8 tys. zł. – zaznaczył.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA