fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dobre wyniki jubilerów

Bloomberg
Apart czyli największa sieć jubilerska w kraju przekroczył już poziom 500 mln zł przychodów.

Sieć podaje, że w 2014 r. osiągnęła netto 516 mln zł przychodów, co oznacza kolejny z rzędu rok z kilkuprocentowym wzrostem obrotów. Firma ma już niemal 200 salonów i jest zdecydowanym liderem rynku jubilerskiego wartego ok. 2 mld zł. Jak przyznają jej pracownicy w 2014 r. wzrosty zanotowała w zasadzie we wszystkich segmentach działalności – od produktów srebrnych po biżuterię ekskluzywną czy najdroższe marki zegarków.

Zegarmistrzostwo to jeden z priorytetów, polska spółka kupiła już dwie marki pod którymi produkowane są w Szwajcarii zegarki. Podpoznańska firma w 2013 r. przejęła istniejącą od 1881 r. szwajcarską markę zegarków Albert Riele. Po ponownym podjęciu wygaszonej przez poprzednika produkcji z powodzeniem sprzedaje zegarki tej marki w salonach w Polsce, po targach w Bazylei zostały także sprzedane już na inne rynki.

Apart kupił też kolejną szwajcarską markę zegarmistrzowską, czyli Bergstern, która także niedługo trafi do sklepów.

Rośnie także W.Kruk, należący do grupy Vistula, który może się pochwalić 82 salonami. Przychody w segmencie jubilerskim w 2014 r. wzrosły 8,3 proc. do 174,4 mln zł. W samym czwartym kwartale 2014 r. sprzedaż segmentu jubilerskiego była o 10,3 proc. wyższa od sprzedaży wygenerowanej w czwartym kwartale 2013.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA