fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

KONKURS: Wygraj zaproszenie na "Twoje pocałunki Mołotowa"

Ewa Gorzelak i Zbigniew Dziduch w spektaklu "Twoje pocałunki Mołotowa"
Teatr IMKA
16 maja (w sobotę) w Teatrze IMKA będzie można zobaczyć spektakl "Twoje pocałunki Mołotowa". Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia.

"Rodzinny spektakl" pełen emocji

"Twoje pocałunki Mołotowa" zostały wyreżyserowane przez Wojciecha Błacha w 2014 roku. Rzadko można oglądać spektakl, który jednocześnie w zabawny i przejmujący sposób opowiada o wyborach życiowych, za jakie trzeba płacić najwyższą cenę. W tle są hipokryzja i uprzedzenia. Terroryzm. Kanwą jest bolesny problem współczesności: instytucja małżeństwa traci swoją wartość.

Jak mówi grająca w spektaklu aktorka Ewa Grzelak, "Twoje pocałunki Mołotowa" powstały w rodzinnym gronie. - Występuję w nim w duecie z własnym mężem Zbigniewem Dziduchem, reżyserem jest nasz przyjaciel Wojciech Błach, nad scenografia, muzyką pracowały również osoby z naszego towarzystwa. Pod tym względem praca nad przedstawieniem była niezwykle przyjemna - spotkały się osoby, które się znają, lubią i chcą razem coś stworzyć - mówi aktorka. Dodaje, że podczas prac nad spektaklem zdarzały się tarcia. - Etap prób jest niezwykle ciężką pracą, szczególnie gdy sztuka jest małoobsadowa i oparta na silnym kontakcie emocjonalnym. A w pocałunkach - emocji nie da się uniknąć - stwierdza Gorzelak.

Czy da się uciec od przeszłości?

Bohaterowie "Twoich pocałunków Mołotowa" to dobrze sytuowane, zakochane w sobie małżeństwo czterdziestolatków, któremu do szczęścia brakuje upragnionego dziecka, a konkretnie syna. - Jest to chyba syndrom naszych czasów - najpierw kariera, potem rodzina. Tylko, że to "potem" może okazać się przegapieniem momentu. Nasi bohaterowie na głowie postawili proces zachodzenia w ciążę, grzęznąc w rytuałach i zasłyszanych przesądach. I jak to w życiu bywa, w najmniej odpowiednim momencie „trzęsie się ziemia" - opowiada aktorka.

Bohaterka dostaje przesyłkę od FBI. W niej zaś plecak, który zgubiła dwadzieścia lat temu. - Grana przeze mnie Wiktoria dostaje paczkę z przeszłości, przeszłości o której starała się zapomnieć, którą wyparła z pamięci, by zacząć żyć na nowo - mówi Ewa Gorzelak.

Zdaniem aktorki, pytanie o to, czy od przeszłości da się uciec, może zmusić do zastanowienia nad własnym życiem. - Kto by nie chciał na jakimś etapie w przeszłości zatrzasnąć za sobą drzwi i zacząć od początku. Podejrzewam, że każdy z nas ma jakieś tajemnice o których nie wie nawet najbliższa osoba. Ale czy trzeba tak całkowicie o wszystkim mówić? A ile można przemilczeć, żeby nie ranić drugiej osoby? - mówi Ewa Gorzelak.

Znaleźć cząstkę siebie

„Twoje pocałunki Mołotowa" to najpopularniejsza sztuka dramaturga Gustavo Otta. Została przetłumaczona na język angielski, duński, niemiecki, francuski, grecki i jest wystawiana w kilkudziesięciu krajach na świecie.

Zdaniem Ewy Gorzelak, w "Twoich pocałunkach Mołotowa" - mimo ekstremalnych przeżyć bohaterów - widzowie niejednokrotnie odnajdą cząstkę siebie - czy to w relacjach z partnerem, w podejściu do spraw religii, tolerancji czy ograniczeń. - Naszym celem było zrobić spektakl, podczas którego widz będzie się dobrze bawił, ale po którym zostaną mu tematy do roztrząsania w głowie - dodaje aktorka.

Spektakl "Twoje pocałunki Mołotowa" będzie można zobaczyć w Teatrze IMKA w sobotę 16 maja o godz. 19.00.

"Twoje pocałunki Mołotowa"
Tłumaczenie: Rubi Birden
Reżyseria: Wojciech Błach
Oprawa muzyczna: Maja Prochowicz
Scenografia: Katarzyna Stando
Oprawa graficzna i zdjęcia: Marta Sinior
Obsada: Ewa Gorzelak, Zbigniew Dziduch
Czas trwania spektaklu: 1 godz. 15 min.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na spektakl "Twoje pocałunki Mołotowa" w Teatrze IMKA:

16 maja, godz. 19.00 - 3 podwójne zaproszenia - (esemes o treści ZW.02.Imię Nazwisko)

Aby je wygrać, wyślij w czwartek (14 maja) esemes z danym kodem na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes z danym kodem wysłany na podany numer w godz. 10.00 - 12.00 w dniu 14 maja, do momentu wyczerpania puli nagród (zaproszenie będzie można odebrać na miejscu w dniu wydarzenia, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA