fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Zysk netto NWR na plusie

Bloomberg
New World Resources zanotował w I kwartale spadek przychodów o 22 proc, do 135 mln euro, w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.
Natomiast zysk netto węglowej spółki wyniósł 26 mln euro, podczas gdy przed rokiem miała ona 27 mln euro straty. Na lekkim minusie ukształtował się natomiast EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację). Strata na tym poziomie sięgnęła 2 mln euro wobec 12 mln euro zysku przed rokiem.
Obniżeniu uległy zarówno ceny węgla koksowego, jak i energetycznego. W przypadku surowca koksowego NWR zanotował spadek cen o 1 proc., do 90 euro/t, a w przypadku energetycznego o 7 proc., d 56 euro/t.
W efekcie mocnego spadku sprzedaży, zwiększyły się koszty jednostkowe wydobycia – średni koszt wzrósł o 7 proc., do 78 euro/t. Celem na cały 2015 r. jest obniżenie kosztów do 60 euro/t.
- Zaprezentowane przez nas wyniki jasno wskazują, że otoczenie rynkowe, w których działają spółki węglowe, nadal jest bardzo trudne i nasz biznes pozostaje pod presją. Jednak zamierzamy przejść przez cały rok zwiększając poziom produkcji, koncentrując się jednocześnie na bezpieczeństwie i zarządzaniu kosztami – komentuje Marek Jelinek, dyrektor finansowy NWR.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA