fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacje pomogą wejść na giełdę

Dotacje z programu Inteligentny rozwój pomogą firmom wejść na giełdę.
Bloomberg
W programie operacyjnym „Inteligentny rozwój" wyodrębniono ponad 6,3 miliona euro, aby pomóc firmom, które chcą pozyskać finansowanie udziałowe i dłużne dzięki wejściu na parkiety krajowe i zagraniczne.

Te pieniądze, oczywiście już po zamianie na złote, będzie dzielić Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). To wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, którzy zamierzają wejść na wybrane parkiety, a konkretnie na: Giełdę Papierów Wartościowych, New Connect, rynek obligacji Catalyst i zagraniczne rynki regulowane. Pomoc w realizacji tych planów ma zapewnić specjalna część program „Inteligentny rozwój" nazwana 4 Stock. To poddziałanie 3.1.5 – wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego.

Jest to mechanizm kierowany do mikro-, małych i średnich firm. Będą one mogły pozyskać dotacje na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do zdobycia zewnętrznych źródeł finansowania o charakterze udziałowym przez debiut spółki (bądź emisję nowych serii akcji) na rynku regulowanym (GPW), na rynku alternatywnym (NewConnect) lub na rynku zagranicznym regulowanym, a także dokumentacji potrzebnej do pozyskania finansowania o charakterze dłużnym na rynku obligacji Catal...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA