fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Przegląd prasy Agaty Łukaszewicz: Powoli mija powyborczy szok

Agata Łukaszewicz
Fotorzepa, Ryszard Waniek Ryszard Waniek
Informacje wyborcze nie zdominowały już pierwszych stron wszystkich najważniejszych dzienników, choć tematyka powyborcza zajmuje w nich najwięcej miejsca.

Powyborczy klimat trwa na frontowej stronie "Rzeczpospolitej". Gazeta obszernie informuje o najnowszych pomysłach prezydenta Bronisława Komorowskiego na wygraną w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wygląda na to, że pomysł Pawła Kukiza zwanego czarnym koniem niedzielnych wyborów na wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych zyskuje na popularności i przebił się też do Kancelarii Prezydenta. Jego kontrkandydat stawia na reklamę i wykupuje kolejne spoty reklamowe w TV.

"Gazeta Wyborcza" przygląda się współpracownikom Pawła Kukiza. Ich korzenie pochodzą z Platformy Obywatelskiej. Na tapetę dziennik wziął też jednomandatowe okręgi wyborcze. Część konstytucjonalistów ma o nich złe zdanie.

"Gazeta Prawna" na pierwszej stronie informuje o kłopotach polskiego chciwego fiskusa. Dziennik stawia tezę, że albo fiskus zmieni swoje działanie albo będzie do niego wpływało coraz mniej pieniędzy.

Drugi frontowy temat dotyczy matur i sprawdzających je egzaminatorów. Zdaniem "Gazety Prawnej" już nie tylko wiedza, ale samopoczucie egzaminatora mogą decydować o tym, czy uczeń zda maturę czy nie. Na dowód przytaczane są różnice punktowe wystawione przez sprawdzających, które wyszły na jaw podczas sprawdzania po odwołaniu ubiegłorocznych prac maturzystów.

"Puls Biznesu" stawia na gospodarkę. Dziennik pisze o Fosunie, największym prywatnym inwestorze z Państwa Środka, który przebił rywali i jest najbliżej zakupu American Heart of Poland. Włąściciel i prezes Fosunu wycenił sieć kardiologicznych klinik na 1,5 mld zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA