fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Rynek nieruchomości w Austrii

Fotorzepa/ Ryszard Waniek
Austriacki koncern UBM rozważa sprzedaż europejskich nieruchomości za 990 mln dol. Wśród budynków są hotele i biura.

UBM Realitaetenentwicklung AG, deweloper z siedzibą w Wiedniu, planuje sprzedaż swoich europejskich nieruchomości komercyjnych. Budynki, wśród których są hotele i biurowce w Niemczech, Austrii, Francji i Holandii, mogą być sprzedane w pakiecie lub każdy z osobna – informuje szef UBM Karl Bier.

Firma chce wykorzystać duży popyt na nieruchomości w Europie ze strony inwestorów szukających wysokich rentowności w obliczu niskich stóp procentowych – informuje Bier. Fundusze emerytalne, ubezpieczyciele i inni inwestorzy kupują europejskie nieruchomości w niespotykanym dotąd tempie w pogoni za zyskami wobec globalnej nadpłynności finansowej.

W pierwszym kwartale tego roku nieruchomości o wartości 55 mld euro zmieniły właściciela. To o 31 proc. więcej niż rok wcześniej – podaje Bloomberg, powołując się na dane CBRE Group.

- Jest popyt na zakupy pakietowe, ponieważ inwestorzy chcą zawierać wielkie transakcje – mówi  Bier. - Próbujemy się zorientować, czy istnieje popyt na różne rodzaje nieruchomości w wielu różnych krajach. Nieruchomości te to zarówno ukończone budynki, jak i projekty będące dopiero w budowie - dodaje.

- W przeszłości inwestorzy zawsze chcieli kupować gotowe budynki, lecz dziś są już zainteresowani kupnem nieruchomości we wcześniejszych etapach budowy – podkreśla Bier.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA