fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Virgin blisko Ukrainy

Richard Branson
Bloomberg
Brytyjski miliarder odwiedza dziś Kijów i planuje inwestycje na Ukrainie. Jego zdaniem kryzys to najlepszy czas na takie posunięcia.

- Ukraina znajduje się teraz w bardzo trudnym położeniu, a najlepsi inwestorzy wkładają środki w kraj właśnie w takich momentach. Oczywiście szum wokół tego co się dzieje, nie działa na korzyść. Jednak osobiście uważam, że Ukraina to dobre miejsce do inwestowania. Gorzej niż obecnie w sferze finansów już nie będzie. Dlatego rekomendowałbym swoim znajomym inwestycje tutaj - przyznał Richard Branson w wywiadzie dla telewizji Hromedske.TV.

Dodał, że planuje udział swojej firmy Virgin w projektach inwestycyjnych na Ukrainie.

- Dyskutujemy o tym z przedstawicielami kilku branż. Waszemu krajowi potrzeba zagranicznych inwestorów, by pomóc wyciągnąć kraj z recesji. Dlatego mam nadzieję, że Virgin zajmie się biznesem na Ukrainie. Możliwe, że przy kolejnej wizycie będę mógł poinformować o obecności mojej firmy na ukraińskim rynku - zapowiedział Branson.

Grupa Virgin składa się z ponad 400 spółek, z których najważniejsza jest linia lotnicza Virgin Atlantic oraz Virgin Galactic inwestujące w technologie kosmiczne i zapowiadające loty komercyjne w kosmos.

Właśnie ukraińska branża lotnicza może być dla Bransona interesująca. Pod Kijowem powstawały m.in. słynne Rusłany czyli An-124 największe produkowane seryjnie transportowce świata. Samolot został zaprojektowany w 1974 r w ukraińskim centrum badawczym. Waży 177 ton. Rozwija prędkość do 865 km/h, ma zasięg 16,5 tys. km i zabiera do 150 ton towarów. Ma dwa pokłady - dolny - towarowy i górny - osobowy, na którym może lecieć 21 osób. Ląduje na 24 kołach wielkości człowieka.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA