fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polska gospodarka jest innowacyjna

W dyskusji brali udział przedstawiciele nauki, administracji i biznesu
Rzeczpospolita
Urzędnicy i naukowcy postulują, aby innowacje mierzyć nie tylko nakładami na prace badawczo-rozwojowe, ale głównie efektami.

Z raportu „Innowacje 2015" przygotowanego przez Instytut Innowacyjna Gospodarka (IIG) wynika, że innowacyjność w Polsce wciąż napotyka na wiele barier. – Jak wskazywali badani przez nas przedsiębiorcy, do największych należą złe przepisy, brak funduszy na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R) i długotrwałe procedury administracyjne – mówi Agnieszka Sznyk, dyrektor Instytutu Innowacyjna Gospodarka. Dlatego firmy postulują większe inwestycje w infrastrukturę B+R, mocniejszą współpracę administracji i biznesu i dostosowanie edukacji wyższej do potrzeb rynku.

– O ile dwa ostatnie postulaty nie budzą wątpliwości, o tyle pierwszy wydaje się nieco dziwny, zważywszy, że okres 2007–2013 przyniósł nam infrastrukturę B+R, i nie jest tajemnicą, że wiele nowoczesnych laboratoriów świeci pustkami. Ten postulat może wynikać z niewiedzy sektora prywatnego co do stanu infrastruktury – uważa Sznyk.

Innowacyjne branże

O wnioskach płynących z rapor...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA