fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Miliardy dla armii

W studiu „Rzeczpospolitej TV” o przyszłości polskiej zbrojeniówki rozmawiali (od lewej): Tomasz Szatkowski, prezes Narodowego Centrum Studiów Strategicznych; prowadzący program Marcin Piasecki („Rzeczpospolita”, „Parkiet”); Krzysztof Krystowski, prezes PZL-Świdnik; Michał Świtalski, wiceprezes PGZ; gen. Włodzimierz Nowak, MON; Jan Piętowski, prezes WZL nr 1; Piotr Wojciechowski, prezes WB Electronics; Łukasz Kister, Instytut Jagielloński.
Fotorzepa/Ireneusz Rek
Modernizacja armii pochłonie 130 mld złotych. Te pieniądze muszą wzmocnić przemysł obronny.

Czy przemysł będzie w stanie wykorzystać szanse, jakie daje wyjątkowy w Europie, potężny program modernizacji polskiej armii? Jak wydać te pieniądze z pożytkiem dla bezpieczeństwa kraju i z korzyścią dla gospodarki? W którym miejscu na drodze transformacji jest zbrojeniówka? Na te pytania odpowiadali w studiu „Rzeczpospolitej TV" przedstawiciele MON, biznesu zbrojeniowego i eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa.

Prowadzący telewizyjny cykl „Na celowniku" Marcin Piasecki, redaktor koordynator „Rzeczpospolitej" i „Parkietu", namawiał też gości do postawienia diagnozy obecnego stanu sektora obronnego.

Krzysztof Krystowski, prezes zarządu i dyrektor zarządzający PZL-Świdnik, największego producenta śmigłowców w kraju należącego do międzynarodowej korporacji AgustaWestland, przekonywał, że nie da się zawęzić pojęcia polskiej zbrojeniówki tylko do państwowych spółek obronnych konsolidowanych obecnie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. – Także prywatne firmy i działając...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA