fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Akcje Idei taniej o jedną czwartą

Pomimo mniejszej wartości oferty i niższej niż oczekiwano ceny, IPO Idea Banku wciąż będzie największym debiutem od czasów wejścia na GPW Energi.
spółka
Mimo mniejszej wartości oferty i niższej, niż oczekiwano, ceny IPO Idea Banku wciąż będzie największym debiutem od czasów wejścia na GPW Energi.

Już 16 kwietnia na warszawskim parkiecie zadebiutuje należący do Leszka Czarneckiego Idea Bank.

Mniej, niż oczekiwano

Podana w środę wieczorem wartość oferty już nie imponuje tak jak w prospekcie. Zamiast spodziewanego 1 mld zł z oferty publicznej (IPO) będzie ona warta zaledwie 480 mln zł. Co więcej, zamiast sprzedaży 27 mln akcji (20 mln nowej emisji i 7 mln należących do obecnych akcjonariuszy) na rynek trafi 20 mln papierów spółki.

To jednak nie koniec. Cena maksymalna walorów Idei została uznana przez rynek za zbyt wysoką. Inwestorzy są gotowi zapłacić za akcje 24 zł, ale nie 32 zł (tyle wynosiła cena maksymalna w ofercie). Ostatnią informacją jest zmniejszenie puli akcji dla inwestorów indywidualnych do 3 proc. całego IPO (tylko 600 tys. papierów).

– Trudno oceniać tak mały przydział dla inwestorów indywidualnych. Transza detaliczna miała wynieść do 15 proc. oferowanych akcji – zauważa Łukasz Porębski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywid...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA