fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wywiady i opinie

Bank „powered by” konsument

Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
Chociaż szefowie i akcjonariusze banków, zarówno tych notowanych na warszawskiej giełdzie, jak i niepublicznych, mają dziś pewnie nie lada zgryz, trudno, aby mieszkańcy kraju, klienci bankowych instytucji, podzielali ich troski.
Wiadomo, spadek cen – a obecnie w bankach mamy właśnie relatywnie niskie ceny i przed nami, jak twierdzą eksperci, kolejne obniżki – konsumenta nigdy nie martwi. No, chyba że jest jednocześnie inwestorem i ma akcje banku albo dla banku pracuje. Tak, czy inaczej, dziś konsumentem jest być jakby łatwiej. Ktoś powie, że indeks WIG-Banki na warszawskiej giełdzie jest od roku z nawiązką na sporym plusie i akcje instytucji dały zarobić i starszym inwestorom. Prawda. Z drugiej strony banki łączą się i ich kursami rządzą również przejęcia. O słabości raczej, a nie o sile, świadczą wspólne projekty z  sieciami komórkowymi: pod logo telekomu, choć projekt jest „powered by" bank. W końcu mniejsze czy słabiej dozorowane instytucje znikają.
Nie oznacza to rzecz jasna, że dziś oferty banków są bez wyjątku atrakcyjne i trzeba brać pieniądz, który nam oferują owe instytucje pełnymi garściami. Wiadomo: gdzie przecena – jest i haczyk. Warunki dodatkowe małym druczkiem,  czy – jak kto chce – gwiazdki z przypisem „nie dotyczy".  Bank cwana gapa stratę tu nadrobi podwyżkami tam albo nową silnie reklamowaną ofertą dla Kowalskiego, któremu właśnie rozrosła się rodzina. Bank mniej doda do lokaty, ROR, a może pogorszy warunki obsługi kredytu w plastikowej karcie.  Poza tym, jeśli dziś jest tanio, to branży przyjdzie się od dna w pewnym momencie odbić i stopy międzybankowe, które rządzą ratą kredytową na dom – powędrują w górę. Warto policzyć, czy i wtedy stać nas będzie na życie z kredytem z Anno Domini 2014.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA