fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rząd zatwierdza budowę S6 na Pomorzu

Pomorze będzie miało swoją drogę ekspresową. Jest oczekiwana rządowa decyzja o budowie drogi S6 Szczecin – Koszalin.
Bloomberg
Pomorze będzie miało swoją drogę ekspresową. Jest oczekiwana rządowa decyzja o budowie drogi S6 Szczecin – Koszalin. We wtorek Rada Ministrów wprowadziła zmiany do Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.
O inwestycje na Pomorzu od dawna zabiegali zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy regionu. S6 pozwoli na szybki przejazd wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przyniesie także ożywienie inwestycyjne na Pomorzu. Zyska branża turystyczna – nowa droga ekspresowa skłoni deweloperów do budowy nowych hoteli i ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych. Włączenie S6 do rządowego programu drogowego zapowiedziała niedawno wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Wraz z budową S6 wraz z obwodnicą Koszalina i Sianowa, do programu drogowego wprowadzono obwodnice Wałcza w ciągu S10 i Szczecinka w ciągu S11. Inwestycje te poprawią dostępność transportową portów morskich. Przewidziano ponadto podwyższenie klasy technicznej części obwodnicy Olsztyna na odcinku Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód. Odcinek ten będzie drogą klasy S.
W nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 będzie kontynuowana realizacja inwestycji drogowych na drogach szybkiego ruchu, dzięki czemu powstanie spójna sieć drogowa. Obok sieci dróg szybkiego ruchu budowane są również obwodnice, wyprowadzające ruch poza centra dużych miast. Jest to szczególnie ważne w przypadku tzw. ruchu ciężkiego.
Wszystkie zadania drogowe, których realizacja nastąpi w nowym okresie programowania Unii Europejskiej, znajdą się w nowym, kompleksowym programie drogowym.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA