fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Luis Suarez może stracić kolejnych sponsorów

Kary nałożone przez FIFA to niejedyne sankcje dla napastnika, który pogryzł Giorgio Chelliniego. Od zawodnika odwracają się sponsorzy.
Kary ze strony FIFA to zawieszenie na dziewięć meczów reprezentacji i czteromiesięczny przymusowy rozbrat z wszelkimi formami działalności piłkarskiej. Dodatkowo Urugwajczyk musi zapłacić 100 tysięcy franków szwajcarskich grzywny.
O wiele bardziej bolesne mogą być jednak sankcje nałożone przez sponsorów.
– Postanowiliśmy rozwiązać umowę z Luisem Suarezem ze skutkiem natychmiastowym – napisała firma bukmacherska Poker888 w oświadczeniu opublikowanym po ogłoszeniu wyroku FIFA.
Nad zerwaniem współpracy zastanawia się także Adidas. Na razie przedstawiciele firmy nie podjęli żadnej decyzji, ale Suarez i tak może się obawiać  o wielomilionową umowę.
Producent sprzętu sportowego zapowiedział, że będzie musiał „przedyskutować z Urugwajczykiem dalszą współpracę", ponieważ oczekuje od piłkarzy najwyższych standardów.
Za to niedawno z plaży Copacabana zniknęła reklama z Urugwajczykiem, mimo iż tłumy kibiców robiły sobie przed nią zdjęcia. Adidas poinformował, że wizerunek Suareza do końca mundialu nie będzie wykorzystywany do celów promocyjnych. Zastąpił go Brazylijczyk Daniel Alves.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA