fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Arcydzieło z kolekcji Verdiego

materiały prasowe
PKO Bank Polski jest aktywnym mecenasem kultury i sztuki. Od wielu lat wspieramy najważniejsze wydarzenia kulturalne w Polsce, a mecenat sztuki jest jednym z najistotniejszych obszarów naszej działalności sponsoringowej.
Zbigniew Jagiełło ?prezes zarządu ?PKO Banku Polskiego
 
Współpracę z Operą Wrocławską rozpoczęliśmy kilkanaście lat temu. W tym czasie swoim mecenatem Bank objął wiele produkcji, w tym docenioną przez widzów i krytykę inscenizację „Giocondy", wystawianą na zacumowanych przy nabrzeżu Odry barkach. W 2013 roku uzyskaliśmy tytuł „Złotego Sponsora" przy produkcji „Poławiaczy pereł" Georgesa Bizeta oraz „Toski", która przyciągając wielotysięczną publiczność, okazała się wielkim sukcesem.
Z kolei w tym roku patronujemy superprodukcji „Makbet" z kolekcji oper Giuseppe Verdiego. Szekspirowska tragedia poruszająca wiele istotnych i wiecznie aktualnych zagadnień: żądzy władzy, zdrady, winy i kary od ponad stu lat znajduje się na afiszach teatrów operowych całego świata. Jestem przekonany, że tak jak poprzednie produkcje, widowisko będzie zrealizowane z dużym rozmachem, a dramaturgia przedstawianych wydarzeń połączona z nowatorską muzyką Verdiego pozostawią widzom niezapomniane wrażenia. Spektakle przygotowane przez Operę Wrocławską to niezwykle prestiżowe wydarzenia kulturalne, które od lat mają ustaloną pozycję na rynku wydarzeń medialnych i artystycznych zarówno w Polsce, jak i w świecie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA