fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Sędziowie użyją znikającego sprayu na mundialu w Brazylii

AFP
Szef FIFA Joseph Blatter potwierdził, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii sędziowie używać będą sprayu do wyznaczania linii muru podczas wykonywania rzutów wolnych
Sędziowie korzystają ze sprayu podczas trwających obecnie klubowych mistrzostw świata. Arbitrzy chwalą wprowadzoną innowację. Ich zdaniem ułatwia to przestrzeganie zasad przez piłkarzy podczas wykonywania rzutów wolnych.
Spray po raz pierwszy został wprowadzony na boiskach w Argentynie i Brazylii kilka lat temu. Aerozol ma za zdanie zdyscyplinować obrońców. Był testowany na przełomie czerwca i lipca w mistrzostwach świata drużyn do lat 20 w Turcji, a następnie w czempionacie U-17. Sędziowie bardzo pozytywnie ocenili eksperyment.
Spray zawiera nieszkodliwą dla środowiska naturalnego białą farbę, która znika z murawy w czasie od 45 sekund do dwóch minut po rozpryskaniu.
- Myślę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Niektórzy uważają, że zajmuje to zbyt wiele czasu, również ja na początku sceptycznie niego niego podchodziłem. Sędziowie, którzy korzystają z tej innowacji, byli bardzo zadowoleni - powiedział Blatter.
- Jest to nowość, która będzie wprowadzona podczas mistrzostw świata w Brazylii - dodał szef FIFA
W lutym 2013 FIFA zgodziła się, by podczas mistrzostw świata w Brazylii zastosować technologię goal-line, czyli elektroniczny system pozwalający ocenić, czy piłka przekroczyła linię bramkową.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA