fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Gdzie są najdroższe nowe mieszkania

Największe różnice średnich cen lokali w poszczególnych dzielnicach widać w stolicy. Najmniejsze – w Poznaniu.
Jakie ceny obowiązują na rynku pierwotnym i jaka jest skala rozpiętości stawek pomiędzy najdroższymi i najtańszymi dzielnicami w największych miastach, sprawdził Emmerson Realty.
– Największe różnice poziomów średnich cen mieszkań charakteryzują Warszawę. To nawet 251 proc. – mówi Marcin Uryga, analityk Emmerson Realty.
W stolicy najtańsze mieszkania deweloperzy oferują na Białołęce. Metr nowego lokalu kupimy tam za ok. 6 tys. zł za mkw. W Śródmieściu na mkw. lokalu trzeba wyłożyć nawet 21,1 tys. zł. – Rozważając zakup nieruchomości w najbardziej prestiżowej warszawskiej dzielnicy, musimy być przygotowani na wydatek 2,5 razy większy, niż gdyby zadowolił nas typowy standard popularny w najtańszej z nich – podkreśla Marcin Uryga.
Inaczej jest w Poznaniu, gdzie różnice miedzy najtańszą (6 tys. zł za mkw.) a najdroższą dzielnicą (ok. 6,7 tys. zł) wynoszą 11 proc.– Kraków, pomimo wysokich cen mieszkań, charakteryzuje się większym wyrównaniem poziomu średnich stawek niż rynek wrocławski i gdański. Średnia cena w najdroższej dzielnicy Krakowa jest mniej więcej o połowę wyższa niż w najtańszej – wynika z analiz Emmerson Realty.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA