fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

PKiN jak ukraińska flaga

PAP/serwis codzienny, Leszek Szymański lszym Leszek Szymański
Pałac Kultury i Nauki, jak dotąd najwyższy budynek w Warszawie, w nocy ze środy na czwartek został oświetlony niebiesko-żółtymi barwami na znak solidarności z narodem Ukrainy
Czterdziestodwupiętrowy PKiN, "dar przyjaźni" od Związku Radzickiego za czasów Józefa Stalina, od zmierzchu do północy był oświetlony barwami ukraińskiej flagi.
"To znak solidarności z naszymi ukraińskimi sąsiadami" - napisała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Pomysł oświetlenia Pałacu Kultury powstał na Facebooku, na założonym we wtorek późnym wieczorem profilu "Chcemy podświetlenia Pałacu Kultury na kolory Ukrainy". W ciągu kilkunastu godzin zalajkowało go ponad tysiąc osób.
Solidarność z Ukraińcami deklarują też mieszkańcy innych miast. Wrocław oświetlił swój stadion kolorami ukraińskiej flagi, żółto-niebieskie barwy pojawiły się jako graffiti na murach krakowskich budynków, a w Kielcach ukraińskie flagi zawisły w centrum miasta.
Ukraiński rząd pod koniec listopada wycofał się z długo przygotowywanych planów podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Wywołało to masowe protesty społeczne w największych ukraińskich miastach. Na ulice wyległy setki tysięcy ludzi. Jest to największy na Ukrainie zryw społeczny od czasów pomarańczowej rewolucji z lat 2004-2005. Trwa od dwóch tygodni.
Źródło: RIA NOVOSTI
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA