fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Obama zapewnia Merkel, że nie była podsłuchiwana

Angela Merkel była prawdopodobnie podsłuchiwana przez cała przez amerykańskie służby wywiadu elektronicznego. Informacje na ten temat skłoniły panią kanclerz do szukania wyjaśnień bezpośrednio u prezydenta Baracka Obamy.
Wieczorem miała miejsce  rozmowa telefoniczna na ten temat. - Gdyby te podejrzenia miały się potwierdzić pani kanclerz uznaje takie praktyki za całkowicie nie do zaakceptowania - oświadczył rzecznik pani kanclerz Steffen Seibert jeszcze przed rozmową.
Jednak, jak oświadczyła rzeczniczka Narodowej Rady Bezpieczeństwa USA prezydent Obama miał zapewnić ,że pani kanclerz nie była celem "inwigilacji i nie będzie nim w przyszłości" Przyczyną reakcji Angeli Merkel są doniesienia tygodnika "Spiegel" , który opierając się na informacjach wywiadu jak i urzędu federalnego zajmującego się techniką informacyjną stwierdził, że istnieją uzasadnione przyczyny aby wyciągnąć  wniosek na temat podsłuchu. Dwa dni temu z prezydentem Obamą rozmawiał podobny  temat prezydent Francji Francois Hollande, po publikacjach "Le Monde" na temat ogromnego zakresu inwigilacji prze Amerykanów obywateli Francji. Inwigilacja ta miała jeszcze większe rozmiary w Niemczech,lecz w Berlinie nie wzbudziło to tak zdecydowanych reakcji jak w Paryżu.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA