fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

USA: łódź z migrantami zatonęła u brzegów Miami

AFP
Straż przybrzeżna uratowała jedenaście osób z przewróconej łodzi, kilkanaście kilometrów od Miami. Pasażerowie prawdopodobnie chcieli nielegalnie dostać się na teren Stanów Zjednoczonych
Straż przybrzeżna odnalazła łódź po otrzymaniu wezwania o pomoc około godziny 1 w nocy czasu lokalnego. - Ktoś z pokładu łódki wykonał telefon alarmowy - powiedziała BBC podoficer marynarki Sabrina Laberdesque. Jedenastu pasażerów przeżyło trzymając się kadłuba przewróconego statku. Cztery osoby utonęły zanim służby przybyły na miejsce.
- Niestety pod łódką znaleźliśmy ciała czterech dorosłych kobiet, które zginęły w wypadku - poinformowała komandor Darren Caprara.
Większość uratowanych pochodzi z Haiti i Jamajki i prawdopodobnie starali się oni nielegalnie dostać na teren USA. Jak poinformowała podoficer Laberdesque obecnie jedna osoba została umieszczona w placówce medycznej, a pozostali są zatrzymani w związku z podejrzeniem o branie udziału w operacji przemycania ludzi.
- To dosyć oczywiste, 15 ludzi na łodzi, płynący w środku nocy bez kamizelek bezpieczeństwa w bardzo niebezpiecznych warunkach - komentuje komandor Caprar. Jak dodała, ciągle trwają prace nad ustaleniem krajów pochodzenia wszystkich uratowanych.
Straż przybrzeżna poinformowała, że nie ma możliwości aby jeszcze jacyś nielegalnie podróżujący na tej łodzi imigranci przeżyli i zakończyła poszukiwania na tym obszarze.
Wielu mieszkańców wysp leżących na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej i Środkowej próbuje przez morze, nielegalnie przedostać się na teren USA. Często używają oni statków, które nie spełniają podstawowych norm bezpieczeństwa. - Ludzie próbują przedostać się morzem cały czas - komentuje podoficer Laberdesque. Jak dodaje, straż przybrzeżna wyłowiła w tym roku prawie 2 tysiące mieszkańców Kuby i Haiti, próbujących dostać się na terytorium Stanów Zjednoczonych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA