fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

TVP znacznie bliżej platformy

Rzeczpospolita
Magdalena Lemańska
Polsat cyfrowy, cyfra + i platforma N będą miały cyfrowego konkurenta. Operator satelitarny SES Astra potwierdził wczoraj, że wciąż prowadzi rozmowy z TVP o stworzeniu wspólnego projektu
TVP i SES Astra rozmawiają o stworzeniu platformy cyfrowej – potwierdził wczoraj Krzysztof Surgowt, prezes operatora satelitarnego Astra Polska. Miałby on konkurować z obecnymi na rynku Cyfrowym Polsatem, Cyfrą + i platformą n.
– Rozmowy zaczęły się dwa lata temu, gdy zaproponowaliśmy TVP stworzenie narodowej platformy cyfrowej. O podobnych projektach rozmawiamy też w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej – mówił Surgowt na wczorajszej branżowej konferencji Media Trendy. Projekt nie jest związany z zapowiedzianą w ubiegłym roku platformą, którą chce stworzyć konsorcjum Polkomtelu, Polskiego Radia i TVP. Marcin Bochenek z zarządu telewizji publicznej mówił wczoraj, że własna platforma cyfrowa jest niezbędna do rozwoju spółki.
Konkurencyjni operatorzy nie obawiają się, że projekt TVP oznacza wycofanie z innych platform kanałów telewizji publicznej. – Nie widzę zagrożenia, bo kanały TVP powinny być dostępne jak najszerzej – komentował Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.
Nadawcy dyskutowali też o planach cyfryzacji telewizji naziemnej. W Polsce pierwszy cyfrowy multipleks (zastąpi obecne częstotliwości) ma wystartować w przyszłym roku. Najprawdopodobniej znajdzie się na nim siedem kanałów: TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls. Wciąż jednak nie wiadomo, jak dokładnie miałyby być zagospodarowane kolejne. TVP chce mieć dwa multipleksy na wyłączność. Nowym pomysłem jest stworzenie na drugim multipleksie wspólnego dla największych nadawców kanału z transmisjami z Euro 2012. Zachęciłoby to Polaków do kupna dekoderów cyfrowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA