fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ostatnie pożegnanie Mrożka

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Urna z prochami Sławomira Mrożka, w dniu uroczystości pogrzebowych, zostanie wystawiona w Barbakanie – poinformował Urząd Miasta Krakowa.
Znane są już szczegóły pożegnania wielkiego pisarza, które odbędzie się 17 września. O godz. 10 otwarty zostanie Barbakan, gdzie wystawiona będzie urna z prochami Sławomira Mrożka. Zostanie tam też wyłożona księga kondolencyjna. - Będzie to okazja dla mieszkańców Krakowa do pożegnania ze Sławomirem Mrożkiem – informuje krakowski ratusz.
O godz. 12:30 urna zostanie przewieziona karawanem konnym spod Barbakanu do kościoła św.Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej. W uroczystościach żałobnych w kościele udział weźmie rodzina Sławomira Mrożka, przyjaciele i współpracownicy pisarza oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
Msza żałobna rozpocznie się o godz. 13. Nabożeństwo poprowadzi Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. Uroczystości będą transmitowane na telebimie ustawionym na placu św. Marii Magdaleny. Po nabożeństwie urna z prochami pisarza złożona zostanie w Panteonie Narodowym -  miejscu spoczynku najwybitniejszych twórców narodowej sztuki, kultury i nauki. – Panteon Narodowy będzie dostępny dla mieszkańców Krakowa ok. godziny po zakończeniu uroczystości żałobnych – informują krakowscy urzędnicy.
Władze zapowiadają też, że w związku z pogrzebem przewidywane są zmiany w organizacji ruchu w miejscach, w których odbędą się uroczystości.
Lutomski: W polskiej kulturze powstała wyrwa, której nikt nie jest w stanie wypełnić
 
Wspominamy Sławomira Mrożka
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA