fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Spadki na początek tygodnia na Wall Street

Bloomberg
Kolejny tydzień spadków na Wall Street. Wszystkie indeksy odnotowały stratę. Dow Jones na zamknięciu sesji tracił 0,47 proc., NASDAQ 0,38 proc. a S&P500 0,59 proc. Dow Jones Industrial Average odnotował największą tygodniową stratę od 14 miesięcy.
Inwestorzy czekają na sygnał Rezerwy Federalnej w sprawie dalszych planów pobudzania gospodarki. W czwartek dyrektorzy Fed rozpoczynają doroczne spotkanie, tym razem w Jackson Hole w stanie Wyoming. Analitycy spodziewają się, że Rezerwa Federalna zdecyduje o ograniczeniu programu stymulowania gospodarki, co zostanie ogłoszone już w środę.
Spadły wartość papierów spółki energetycznej Apache Corp (o 4,58 proc.) oraz jednego z największych na świecie producentów aluminium Alcoa (o 2,22 proc.). Walory producenta odzieży American Apparel straciły 5,65 proc.
Walory JP Morgan Chase straciły 2,74 proc. – po tym jak amerykańskie władze wszczęły śledztwo w sprawie oskarżeń, iż bank zatrudnia dzieci chińskich urzędników, aby zwiększyć swoje szanse na zdobywanie kontraktów w tym kraju.
Rosły natomiast walory Intela (o 1,67 proc.), po podwyższeniu jego ratingu przez firmę Piper Jaffray Cos dla "neutralnie" z "niedoważaj", a cenę docelową zwiększył do 22 dol. z 20 dol.; producenta pomp Edwards Group (o 18.34 proc.), po tym jak poinformowano, iż firmę kupuje koncern Atlas Copco. Rosły też akcje Facebooka – o 1,97 proc.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA